35 YIL SONRA

15 Ocak 2018 Pazartesi 12:46

Çocuklar animasyon film izlemeye başladı.

35 YIL SONRA
 Çocuklar animasyon film izlemeye başladı.

Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ın reformları ile Suudlular yeni alışkanlıklar edinmeye başladı. Artık onlar da bildikleri, duydukları ama yapamadıkları bir çok aktiviteyi yapma ve gideremedikleri bir çok sosyal ve toplumsal ihtiyacı giderme olanağına erişti. Şimdi kadınlar araç kullanabiliyor, konserlere gidebiliyor ve ülkede komedi gösterileri düzenlenebiliyor.

Son reform ise sinema. Veliaht Prens’in onaylamasının ardından Suudlular sinema salonlarına akın etti. Sinema severler Cidde’ de “Kaptan Düşükdon” ve “Emoji Filmi” filmlerini izlediler.

Şimdilik devlet kontrolünde ve devletin kültür merkezlerinde peyazperdeye aktarılan filimler, önümüzdeki aylarda standart ve kalıcı sinema salonlarının açılmasıyla daha geniş kitlelere ve daha profesyonel salonlarda halka izletilecek.

Suudi Arabistan vatandaşları daha önceleri eğlenmek için yurt dışına çıkıyordu. Bunun için Birleşik Arap Emirlikleri ve  Bahreyn gibi ülkelere gidip çeşitli aktivitelere ve eğlence etkinliklerine katılıyorlardı. Bu reformlarla hükümet yurtdışına bu konuda akan paranın yurt içinde kalmasını hedefliyor.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder