Meksika’da 7.1 Şiddetindeki Deprem

20 Eylül 2017 Çarşamba 16:02

Meksika’nın Güneyinde 7.1 şiddetinde deprem meydana geldi.Depremde en az 224 kişi hayatını kaybetti.

Meksika’da 7.1 Şiddetindeki Deprem
 ABD Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), merkez üssü Puebla eyaletine  bağlı Rabosso kentinin 5 kilometre kuzeydoğusundaki depremin, 51 kilometre  derinlikte kaydedildiğini açıkladı.

Başkent Meksiko'da da hissedilen deprem, halk arasında korkuya neden  oldu. Çok sayıda bina enkaza dönerken, halk panik içerisinde evlerini terk ederek  sokağa döküldü. Bazı bina enkazlarında mahsur kalanların olduğu belirtildi.Meksiko'daki uluslararası havalimanında uçuşların durdurulduğu öğrenildi.

Devlet Başkanı Nieto, yardım ekiplerinin depremden en fazla etkilenen yerlere daha kolay ulaşabilmesi için Twitter üzerinden halka cadde ve meydanlardan kaçınma çağrısı yaptı.
Dünyanın en kalabalık şehirlerinden biri olan Mexico City'de en az 30 binanın çöktüğü tahmin ediliyor. Birçok şehirde insanlar çaresizce enkaz altında kalan yakınlarının çıkarılmasını bekliyor. En çok can kaybının gerçekleştiği eyaletler Morelos, Mexico City, Puebla.

Meksika kıyılarında Eylül ayı başlarında yine 8.1 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, en az 90 kişi yaşamını yitirmişti.

Yorum Gönder