DİZEL VE BENZİNLİ ARAÇLAR YASAKLANIYOR

15 Ocak 2018 Pazartesi 20:03

Benzinli ve dizel araçlar tarihe karışıyor.

DİZEL VE BENZİNLİ ARAÇLAR YASAKLANIYOR

Benzinli ve dizel araçlar tarihe karışıyor. Bir çok ülke 21. Yüzyılın ortalarına doğru benzinli ve  dizel araçların satışını ve sonradan kullanılmasını da yasaklamayı planlıyor. Bu konuda Fransa ve İngiltere hedef olarak 2040 yılını açıkladılar. 2040 yılında iki ülke dizel ve benzinli araç satışını yasaklayacak.Amaç hava kirliliğini ve karbon emisyonunu azaltmak.

Yasağın gerçekleşmesi halinde ne gibi sorunların çıkacağı belli değil ama bir çok otomobil üreticisi firma şimdiden elektrikli araç üretmek için kollarını sıvamış bile. gaziantep escort kızlar Zira bu durum onların batmasına neden olabilir. Bu firmalardan biri olan Ford’ da elektrikli ve hibrid araç üreteceğini duyurmuştu. Firma son açıklamasında hedefini büyüterek üretim için 2022 yılında kadar 11 milyar dolarlık yatırım yapacağını belirtti. Ford yetkilileri üretecekleri araçların normal benzin ve dizel araçlarla aynı görünüşlerde olacağını, sessiz ve sürüş konforu bakımından üst seviyelerde olacağını ifade ediyor.

Elektrikli araçların yaygınlaşması petrole bağımlılığı azaltacağı gibi en çok ABD ve Çin’e yarayacak gibi duruyor. Zira dünya’nın en çok petrol tüketen ülkeleri başta ABD ve sonra Çin geliyor. Tabi petrol üreticileri bu işten nasıl etkilenir onu da zaman gösterecek.

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder