Hamsi fiyatları 'uçtu'

14 Eylül 2015 Pazartesi 15:33

Marmara'da balıkçılar, kuvvetli lodos nedeniyle denize açılamayınca tezgahtaki hamsinin fiyatı 5 TL'den 12 TL'ye çıktı. Bu haber Haberedikkat.com.tr sitesinden alınmıştır.http://www.haberedikkat.com.tr/yasam/hamsi-fiyatlari-uctu-h298244.html Habere Dikkat!

Hamsi fiyatları 'uçtu'
Balık sezonunun açılmasıyla tezgahlarda çeşitlilikte arttı. Eylül ayının ilk haftasında kilosu 5 liraya kadar düşen hamsi, son günlerde olumsuz hava koşulları nedeniyle 12 liraya kadar çıktı. Kardelen Balıkçılığın sahibi Hamza Köksal, balıkçıların sabırsızlıkla beklediği avlanma  sezonun açıldığını hatırlattı. Av sezonunun başlangıcında özellikle palamudun daha çok çıkması gerektiğini ancak bekledikleri gibi olmadığını  ifade eden Köksal, bazı bölgelerde hamsi ve istavritin diğer türlere göre daha fazla çıktığını anlattı. İki gün önce 5 liraya sattıkları hamsinin kilosunun bugün 12 liraya yükseldiğini anlatan Köksal, ''İki gün önce 5 liraya sattığımız hamsi şimdi 12 liraya yükseldi. Bunun nedeni kuvvetli lodos.


Birçok balıkçı denize açılamadı, açılanda istediği miktarda balıkla dönemedi. Balık az olunca tezgahlardaki fiyatlara yansıdı. Ben bir kaç gün içinde başta hamsi olmak üzere fiyatların normale döneceğini düşünüyorum'' dedi. Tezgahlarda hamsi 12,  uskumru 10, çupra 25, levrek 25, palamudun tanesi ise 20 liradan satışa sunuluyor. 


Yorum Gönder