Doktordan şehit annesi için not

11 Eylül 2015 Cuma 13:00

Hastanede dikkatini çeken kadının şehit annesi olduğunu öğrenen Doktor Ayşenur Hoş, dosyaya "Şehit annesidir, öf bile demeyiniz" notu düştü.

Doktordan şehit annesi için not
Kendi hastası olmadığı halde genel vizit esnasında bir hastanın moral bozukluğunu fark eden Dr. Ayşenur Hoş, hastayı psikiyatri konsultasyonuna yönlendirmek istemiş ve şu cevapla karşılaşmış; “Ben şehit annesiyim."


ŞEHİT HABERLERİ SAĞLIĞINI BOZDU


Doktorlar Sitesi'nin internet sayfasında yer alan bilgiye göre Ayşenur Hoş yaşananları şöyle anlatıyor: "Şehit annesi olduğunu öğrendikten sonra onu primer takibime aldım. Sandalyeyi yanına çekip gözlerindeki yaşlar ile onu dinlemeye başladım. 2008 yılında Hakkari Çukurca'da operasyon sırasında mayın ile paramparça olmuş bir bedenin annesi o. Başlarında erkek yok. Şehidimiz yetimmiş bir de! Güzel teyzemin maalesef ki son şehit haberleri ile kan şeker regulasyonu bozulmuş. Allah bizi böyle nasip etmiş birbirimize."


"OĞLUNA DA GELECEĞİM SANA DA GELECEĞİM"


Şehidin annesinden adres ve telefon bilgilerini alan doktor, şehidin mezar yerini de öğrenmiş ve acılı anneyi, "Oğluna da geleceğim sana da geleceğim" diyerek kucaklamış. Trabzonlu olduğunu belirten Dr Ayşenur Hoş, bu notu yazmasına neden olan duygularını ise şöyle anlatıyor:


"ŞEHİT CENAZELERİYLE BÜYÜDÜK"


"Çocukluk çağlarımdan 28 yaşıma kadar şehit cenazeleriyle büyüdük biz… Bir şekilde okuduk elhamdülillah da insanlara çare olmaya çalışıyoruz… Lakin gideremediğimiz acılar olunca orada iş devreden çıkıyor ve insan olduğunu hatırlıyorsun. Bir söz vardır “Beraber ağlamaktaki tatlılık kadar hiçbir şey kalpleri birbirine bu kadar iyi bağlayamaz." diye. Ailemde şehit olan yok ama bu onlarla birlikte ağlamayacağım ya da onları anlamayacağım anlamına gelmiyor."


Yorum Gönder