Gökyüzü’ nden Bir Geleneksel Etkinlik Daha !

10 Mart 2017 Cuma 14:10

5. Hamarat Eller Geleneksel Lezzetler Yemek Yarışması ülkemizin sayılı altın madalyalı gurmelerinden velimiz Eyüp Kemal SEVİNÇ ‘in jüri başkanlığında 8. Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamaları eşliğinde gerçekleşti.

Gökyüzü’ nden Bir Geleneksel Etkinlik Daha !
 Gökyüzü Eğitim Kurumları velilerinin yemek hünerlerinin sergilendiği 5.Hamarat Eller Yemek Yarışması,  8 Mart Çarşamba günü okulumuz Marmara Yemek  Salonu’nda gerçekleştirildi. Birbirinden güzel Geleneksel Lezzetlerin değerlendirildiği  yarışmada jüri başkanlığını değerli gurmelerimizden Eyüp Kemal Sevinç ve kurumumuzun aşçısı Bülent Beşlioğlu yaparken juride  İlkokul Okul Aile Birliği başkanı Mehtap Kamber ve  Lise Okul Aile Birliği başkanı Meral Savcı yer aldı. 
Jüri değerlendirmesi esnasında velilerimize  konferans salonunda “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” ile ilgili öğrenci ve öğretmenlerimizin hazırladığı anlamlı bir sunum yapıldı.
Yarışmada sonrasında jüri başkanları Eyüp Kemal Sevinç ve Bülent Beşlioğlu her yemeğin ayrı ayrı güzel ve özenle yapılmış olduğunu dile getirdi.
Yarışmaya katılan tüm velilerimize katılım belgesi ve  hatıra hediyeler verilirken  jüri üyelerimize de  teşekkür edilerek günün anısına hediyeleri takdim edildi. 1. Olan velimize ödülünü ve belgesini Genel Müdürümüz Dr.H.Emin ÖZTÜRK’ün takdim etti.Dereceye giren tüm velilerimize  ödül ve belgeleri kurum müdürlerimizin tarafından verildi.
      
Geleneksel Lezzetler Yemek Yarışmasında;

1. Karamelli Kek- Vildan Öztürk
2. İçli Köfte - Güler Avşar 
3. Etli Güveç- Hamdiye Topçı
4. El Açma Pırasalı Börek- Yeliz Özcan
5. Kuru Patlıcan, Biber Dolması- Naciye İmre oldu.

Yorum Gönder