İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İsrail’i sert bir dille kınadı!

02 Ağustos 2017 Çarşamba 12:25

İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Olağanüstü İcra Komitesi, İsrail’ in Mescid-i Aksa’ da yaptığı provokatif eylemlerinden dolayı sert bir dille kınadı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) İsrail’i sert bir dille kınadı!
İstanbul’da toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı Dışişleri Bakanları Olağanüstü İcra Komitesi, İsrail’ in son zamanlarda Kudüs’te, Mescid-i Aksa’daki Müslümanlara karşı eylemlerinden dolayı kınama mesajı yayınladı. 

İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT), "Mescid-i Aksa'nın kapatılması, Filistinli Müslüman ve Hristiyanların doğal hakkı olan kutsal yerlerde ibadet etme özgürlüklerinin toplu ceza uygulamaları ve barışçıl şekilde ibadet eden Filistinlilere karşı ölümcül ve aşırı güç kullanma yoluyla yasaklanması dahil olmak üzere İsrail'in son zamanlardaki provokatif eylemlerini güçlü bir şekilde kınıyoruz." ifadelerini kullandı.

İsrail hükümeti son olarak Mescid-i Aksa kapılarındaki elektronik metal arama dedektörleri kaldırmış, 50 yaşın altındaki Müslüman erkeklerin Mescid-i Aksa'ya girişine izin verilmeyeceğini, kadınların girişine ise kısıtlama getirilmeyeceğini belirtti.

Yorum Gönder