Opel resmen Peugeot’a ait!

06 Temmuz 2017 Perşembe 12:50

Fransa’nın en büyük otomotiv üreticisi Peugeot- Citroen’in, ABD’li otomotiv şirketi General Motors’a ait olan Opel’i satın alması işlemi AB Komisyonu tarafından onaylandı.

Opel resmen Peugeot’a ait!
 Peugeot Citroen grubu (PSA),  Mart ayında Opel’i 2,2 milyar Euro karşılığında satın almayı teklif etmişti.
AB Komisyonu Fransız bir otomotiv üreticisinin Opel’i satın alması sonucu, piyasada rekabeti olumsuz etkilememesi adına, yaptığı inceleme sonucunda herhangi bir sorunla karşılaşılmayacağına karar verdikten sonra satış işlemini onayladığını açıkladı.
PSA bu işlemin ardından Avrupa’nın en büyük ikinci otomotiv şirketi olan Renault’u geçerek bu sıraya yerleşti. Volkswagen birinci sıradaki yerini korumaya devam ediyor.
Satın alma işlemi ile birlikte PSA, General Motors’un 1999 yılından bu yana hiç kar elde etmediğini ve tasarrufa geçmeyi hedeflediğini açıkladığında, Opel’in en büyük üretim merkezi İngiltere’deki Opel Vauxhall çalışanları işten çıkarmalar olabileceği ile ilgili endişelerini dile getirdi.
 PSA CEO’su Carlos Tavares Opel/Vauxhall satışlarının artacağına inandıklarını ve General Motors’un çalışanlara verdiği sözlere saygı duyacaklarını açıkladı.

Yorum Gönder