Bakan, Cizre'deki Korkunç Tabloyu Açıkladı

10 Eylül 2015 Perşembe 20:49

Cizre'deki operasyonlarla ilgili açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok'un verdiği bilgiler olayın gerçek yüzünü gözler önüne serdi.

Bakan, Cizre'deki Korkunç Tabloyu Açıkladı
Son günlerde sokağa çıkma yasağı ile sıklıkla gündeme gelen ve sosyal medya üzerinden de çok sayıda algı kampanyasının başlatıldığı Cizre'deki operasyonlarla ilgili bir açıklama yapan İçişleri Bakanı Selami Altınok olayın gerçek yüzünü aktardı.


800 KİLO BOMBA, 21 ROKETATAR


Operasyonlarda Cizre’de ele geçirilen mühimmat operasyonların ne kadar haklı olduğunu ortaya koyduğunu ifade eden Altınok, ''Operasyonlarda 800 kilo patlayıcı imha edilmiş, 30 hendek kapatılmış. 10 örgüt mensubu gözaltına alınmıştır. İki kalaşnikof marka tüfek, el bombası ele geçirilmiştir. 21 roketatar ve bir tuzaklı bomba ile saldırı olmuş, 6 zırhlı aracımız hasar görmüştür. '' dedi.


32 TERÖRİST ÖLDÜRÜLDÜ


Altınok, operasyonlarda terör örgütünün kaybının ise 30-32 olduğu söyledi.


SAĞLIK PERSONELİNE SALDIRILAR DÜZENLENİYOR


Öte yandan bu süreçte opeasyonların etkisini azaltmak amacıyla, terör örgütüne müzahir gruplarda, başta sosyal medya olmak üzere kapsamlı dezenformasyon kampanyası başlatıldığını da aktaran Altınok, ''Operasyonların başladığı ilk andan itibaren, Cizre halkına Valilik tarafından belirlenen dönem ve noktalarda gıda dağıtımı yapılmakta, sağlık hizmetleri için gereken tedbirler ortaya konmaktadır. Sağlık personeline terör örgütnün saldırılar düzenlediği bilinmektedir.'' diye konuştu.


Yorum Gönder