Süleyman'ın son hali görenleri şaşırtıyor

02 Mayıs 2015 Cumartesi 00:33

'Muhteşem Yüzyıl'ın ardından ilk kez kamera karşısına geçen Halit Ergenç, kazıtılmış saçları ve burma bıyıklarıyla dikkat çekiyor.

Süleyman'ın son hali görenleri şaşırtıyor
Kurban Said'in ilk baskısı 1937’de yapılan zaman içinde 33 dile çevrilen başyapıtı, epik aşk romanı 'Ali&Nino' aynı isimle beyaz perdeye uyarlanıyor.


Adam Bakri ve Maria Valverde'nin başrollerini paylaştığı filmin çekimlerinin büyük bir kısmı Azerbaycan'da yapıldı. Connie Nielsen, Mandy Patinkin gibi Hollywood yıldızlarının da rol alacağı filmin yönetmenliğini , Cannes’da dünya prömiyeri yapacak ‘Amy’ belgeseline imza atan BAFTA ödüllü Asif Kapadia (The Warrior, Senna) yapıyor.

İki hafta sürecek İstanbul çekimleri başladı


Filmin, Türk oyuncuları arasında Halit Ergenç ve Ekin Koç bulunuyor. 'Muhteşem Yüzyıl'ın ardından ilk kez kamera karşısına geçen Halit Ergenç, basına yansıyan fotoğraflarda kazıtılmış saçları ve burma bıyıklarıyla dikkat çekiyor. ‘Ali&Nino’nun görüntü yönetmenliğini ise ‘Kış Uykusu’dan hatırladığımız Gökhan Tiryaki üstleniyor. Filmin yapımcı ortağı Kris Thykier, İstanbul’da çekimlere başlamış olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: "Yerel ortağımız AZ Celtic Films ve çekimlerin başından beri bizimle olan Türk ekiple, oyuncularımız Halit Ergenç ve Ekin Koç’la çalıştığımıza çok mutluyuz. Uluslararası standartta oyunculukları ve profesyonellikleri ile aramıza katıldıkları için çok şanslıyız.”


Ali&Nino seyirciye ne anlatmak istiyor?

Hikaye 20. yüzyılın başlarında Bakü'de Ali Khan savaşçı atalarının çöl aşkını taşıyan Müslüman bir genç ve Avrupa kültürüne alışmış Hıristiyan, Gürcü kızının hikayesini anlatıyor. Çocukluk aşkı iki genç, kültürel farklılıklarına rağmen evlenmek istese de, aileleri bir türlü razı gelmiyor. Birinci Dünya Savaşı'nın patlak vermesiyle de Bakü,  petrol gücünü ele geçirmek isteyen Rusya’nın odağı haline geliyor. Savaş ilerledikçe ve yönetim el değiştirince Ali ve Nino kendilerini aşkın değil Azerbaycan’ın bağımsızlık savaşının tam ortasında buluyor.

Yorum Gönder