Zehirli ayakkabılar imha edilecek

05 Aralık 2014 Cuma 09:45

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, 33 bin adet zehirli ayakkabıyı piyasaya süren firmaya ait binlerce zehirli ayakkabının yakalandığını duyurdu.

Zehirli ayakkabılar imha edilecek
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nca, tehlikeli kimyasal madde ihtiva etmesi nedeniyle ithaline izin verilmeyen 19 bin 460 çift ayakkabının farklı bir antrepoda tespit edildiği, ayakkabıların imha işlemlerinin en kısa zamanda gerçekleştirileceği belirtildi.


Bakanlıktan yapılan açıklamada, Erenköy Gümrük Müdürlüğü'ne bağlı bir antrepodan, imha edilmek üzere sevk edildiği halde, eskileriyle değiştirilerek iç piyasaya sürülen ve tehlikeli kimyasal madde ihtiva eden ayakkabılarla ilgili inceleme ve soruşturma yapıldığı bildirildi.

Soruşturmada, aynı firma tarafından ithal edilmek istenen, ancak mecidiyeköy elit escort tehlikeli kimyasal madde ihtiva etmesi nedeniyle ithaline izin verilmeyen aynı marka 19 bin 460 çift ayakkabının farklı bir antrepoda Bakanlık tarafından tespit edildiği ifade edilen açıklamada, bu ayakkabıların imha işlemlerinin en kısa zamanda gerçekleştirileceği kaydedildi.

Yorum Gönder