Bugün Zirve Başlıyor

07 Temmuz 2017 Cuma 12:11

Her yıl toplanan, içinde dünyanın en büyük ekonomisine sahip 19 ülkenin başkanlarının yer aldığı G20 zirvesi, bu yıl Almanya’nın Hamburg kentinde toplanıyor.

Bugün Zirve Başlıyor
 Hamburg’da Angela Merkel’in ev sahipliği yapacağı G20 zirvesi 7-8 Temmuz 2017 tarihlerinde Hamburg Fuar Merkezi’nde toplanacak.
Hamburg Fuar Merkezi etrafında günler öncesinden önlemler alınmaya başlandığı biliniyor. İçerisinde ABD Başkanı Trump, Rusya Devlet Başkanı Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bulunduğu zirveye katılacak devlet başkanları Almanya’da yerlerini almaya hazırlar.
Zirve öncesi Alınan güvenlik önlemlerinde birçok cadde trafiğe kapatıldı. Toplu taşıma araçlarında ulaşım konusunda aksaklıklar yaşanmaktadır. Hamburg polisi yaptıkları açıklamalarda 10 aracın kundaklandığını belirtti. Aynı zamanda zirvenin yapılacağı yerin yakınlarında olan bir Porsche galerisinin ateşe verildiği dün akşam saatlerinde duyurulmuştu.
İsviçre’den trenle Hamburg’a yola çıkan 200 kişi içinde, polis tarafından tren garında kimlik kontrolü ve aramalar yapıldı. Hamburg zirve boyunca sıkı denetimlerle korunmaya devam edecek.

Yorum Gönder