Erdoğan seçim meydanlarına dönüyor

14 Eylül 2015 Pazartesi 15:19

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 1 Kasım seçimleri öncesi yeniden meydanlara çıkıyor. İşte Erdoğan'ın 1 Kasım planı...

Erdoğan seçim meydanlarına dönüyor
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim meydanlarına dönüyor. 


7 Haziran seçimlerinde tek başına iktidar olamayan AK Parti, 1 Kasım için kolları sıvadı. AK Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın inisiyatifiyle belirlenen yeni yol haritasının hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Milliyet gazetesinin haberine göre, hafta sonu yapılan AK Parti Kongresi’nin her anında ağırlığını ve izlerini hissettiren Erdoğan, bu etkiyi genel seçim listelerinde de gösterecek.

‘BAŞKANLIKTAN VAZGEÇMEDİ’

AK Parti kulislerinde Erdoğan’ın özellikle oyların düştüğü illere yönelik özel stratejiler üzerinde çalıştığı konuşuluyor. Seçimler sonrasında neden oy kaybedildiğine yönelik hazırlanan raporların da yeni stratejilere yön vereceği dile getiriliyor.

Milliyet’in haberinde yer alan Saray’a yakın kaynaklar, Başkanlık sistemine geçiş tartışmalarının şimdilik rafa kalkmasına rağmen bundan vazgeçmenin mümkün olmadığını dile getiriyor.

Erdoğan’ın 7 Haziran seçimi gibi meydanlara tekrar çıkıp çıkmayacağı da tartışılıyor. Erdoğan’ın Ak Saray’da yaptığı muhtarlar toplantısını artırması ve yine illerde açılışlara katılması bekleniyor.

GÖZLER ABDULLAH GÜL’DE

Partinin kurucularından ve önemli isimlerinden Abdullah Gül ve ona yakın isimlerin 1 Kasım seçimleri sürecinde ne yapacağı da merak konusu. AK Parti, ‘Abdullah Gül tartışmaları’ nedeniyle 7 Haziran seçimlerinde Kayseri’de 100 bin dolayında oy kaybetmişti.

Yeni MKYK’da yer bulan ve 1998-2015 yılları arasında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı yapan Mehmet Özhaseki’nin de Kayseri ile ilgili özel çalışma yapması bekleniyor.

Yorum Gönder