FETÖ' cü Generalin Cebinden Çıkan Not!

31 Ocak 2017 Salı 15:50

Üst Aramasında Cebinden Çıktı

FETÖ' cü Generalin Cebinden Çıkan Not!
 FETÖ - PYD terör örgütü soruşturmasında, Elazığ' da Çatı İddianamesi altında tutuklanan biri general 61 asker hakkkında karar verildi.

Elazığ Cumhuriyet Başsavcısı Habip Başkorkmaz' ın verdiği bilgiler doğrultusunda, darbeci general E tipi Kapalı İnfaz Kurumuna nakladildiği öğrenildi. Darbeci generale yapılan üst aramasında sağ arka cebinde katlanmış bir kağıt bulunduğu öğrenildi. Bu kağıtta ise:
"Orduevi 302 nolu odanın bulunduğu koridorun sonunda klimanın üstündeki poşeti al ve yok et." yazdığı öğrenildi. Bunun üzerine aynı gün yapılan Elazığ Orduevi' nde yapılan aramada klima üzerinde 'Elegantina' yazılı siyah bir poşet bulunmuş, poşet içerisinden 2 adet flash bellek 1 adet tablet bulundu.

Poşet içerisinden çıkan belgelerin incelenmesi sonucu 8. Kolordu Komutanlığı ve Elazığ İl Jandarma Komutanlığı' nda görevli şüpheli askeri personellerin isimlerinin bulunduğu 2 adet liste bulundu.

Bahsi geçen darbeci general Abdulkerim Ü. ' den olay sonrası tekrar ifade alınmış, ek ifadesinde ise Tuğgeneral Mehmet Partigöç' ün kendisini bulunduğu yere çağırıp, iznini iptal ediğ acil görevine dönmesini istemiş ve bu dosyaları 'lazım olacak' diyerek kendisine verdiğini söylemiştir.

Bunun üzerine soruşturma genişletilerek 2 albay, 3 binbaşı, 5 yüzbaşı, 15 teğmenin yer aldığı 26 subay ve 35 astsubay olmak üzere 61 kişi gözaltına alındı.

Yorum Gönder