Galatasaray'lılardan Arena'da görkemli kutlama

31 Mayıs 2015 Pazar 23:33

Galatasaray'ın 20. Şampiyonluk ve 4. Yıldız kutlaması Türk Telekom Arena'da gerçekleşiyor. Galatasaraylı futbolcular coşku ile stada girerken yönetimin şampiyonluk kutlamasında seremoniye katılmayacağı açıklandı.

Galatasaray'lılardan Arena'da görkemli kutlama
Galatasaray yönetimi, teknik ekip ve futbolcular Şampiyonluk Kupası'nı almak üzere Arena'ya doğru yola çıktı. 20. şampiyonluğuna ulaşarak 4. yıldızı takan Galatasaray, Florya Metin Oktay Tesisleri'nden Türk Telekom Arena'ya üzeri açık otobüsle gidiyor. Florya'ya gelen yüzlerce Sarı-kırmızılı taraftar, takımlarını meşale ve tezahüratlarla stada uğurladı. Galatasaray'ın 20. Şampiyonluk ve 4. Yıldız kutlaması Türk Telekom Arena'da gerçekleşiyor. Kutlamaya sarı kırmızılı futbolcular üstü açık otobüs ile Florya Metin Oktay Tesisleri'nden Türk Telekom Arena'ya kadar geldiler. Galatasaraylı futbolcular yol boyunca futbolculara eşlik ederken coşku kilometrelerce sürdü. Galatasaraylı taraftarlar kombine hakkı olanlar dışında 12 bin bileti kapış kapış alarak şampiyonluk coşkusuna katıldı.


İLK TRANSFER MÜJDESİ


Galatasaray'da 20. şampiyonluk sonrası 4. yıldız coşkusu yaşanırken Wesley Sneijder'den camianın yüreğini ferahlatacak haber geldi. Şampiyonluk kutlamaları için Florya'dan Türk Telekom Arena'ya üstü açık kapalı otobüsle geçen Sarı-Kırmızılı ekipte, futbolcuların kulübün kanalına verdiği röportajlar arasında en önemlisi Hollandalı yıldıza aitti. Sneijder, kısa röportajında, "Seneye de buradayım. Artık amacımız Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan çıkıp, gidebildiğimiz kadar ilerlemek" ifadesini kullandı. Aslan'ın 10 numarasının bu açıklaması taraftarı sevince boğdu. Sneijder'in Galatasaray'yla olan mevcut kontratı 2016 Haziran'da sona eriyor.


ASLAN TARAFTARIYLA 4. YILDIZI KUTLUYOR  


Türk Telekom Arena Stadyumu'nda saat 19.05'te başlayan kutlamalarda, sarı-kırmızılı futbolcular, konserler ve ışık gösterileriyle, taraftarıyla 4. yıldızı kutluyor. Büyük Şampiyonluk Kutlaması saat  DJ Hopdedik Ayhan'ın "Rerere Rarara Galatasaray Galatasaray Cim Bom Bom" tezahüratı ile başladı. Sahneye gelen DJ Suat Ateşdağlı'nın müzikleri ile taraftarlar büyük bir çoşku yaşıyor. Bu sezon bütün branşlarda kazanılan kupaları podyuma getiriliyor.


Aziz Yıldırım’a pankartlı gönderme


TT Arena Stadı'nda Galatasaray tribünleri 4.yıldız kutlamasına özel pankartlar hazırladı."Mayıslar bizimdir", " Şampiyonluk şarkısı düşmesin dillerden" pankartlarının yanı sıra en çok dikkat çeken pankart ise üzerinde Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın fotoğrafı kullanılarak yapılan pankart idi. Galatasaray taraftarı, Fenerbahçe Kulübü başkanlığı döneminde 8 kez sarı kırmızılı takımın şampiyonluğunu gören Aziz Yıldırım'ın fotoğrafını, pankarttaki 4 yıldızında içine koyarken "Sensiz asla olmaz" yazısı ile gönderme yaptı.


Yarsuvat: Fener’e başkan olurum


Galatasaray Kulübü Başkanı Duygun Yarsuvat, şampiyonluk kutlamaları için TT Arena'ya girerken yine esprili açıklamalara imza attı ve "İsterlerse Fenerbahçe'ye de başkan olurum" dedi. Duygun Yarsuvat, "Çok güzel bir şampiyonluk. Çok mücadele ettik. Sadece sahada değil her şey ile mücadele ettik. Bankalarla mücadele ettik. O yüzden çok mutluyum. Başardık" diye konuştu. Fenerbahçe ve yaşanılan olaylarda ılımlı tavır sergilemesi ile alakalı soru üzerine Duygun Yarsuvat, "Biliyorsunuz bugün Fenerbahçe Kulübü'nde de seçim var. İsterler ise onlara da başkan olurum" dedi.


G.Saraylı yöneticiden Fenerbahçe’ye gönderme:


Uslu durursanız 4. yıldızı görebilirsiniz


Galatasaray Yönetim Kurulu üyesi Selim Arda Üçer’den, Fenerbahçe’ye göndermede bulundu. 20.şampiyonluğunu elde ederek ezeli rakibinden önce 4.yıldızı takan Galatasaray’da yönetici Selim Arda Üçer, twitter hesabına idareci arkadaşları Ebru Köksal ve Murat Atay ile birlikte 4.yıldız tişörtlü fotoğrafını koyup “ Biz gördük, uslu durursanız 4.yıldızı görebilirsiniz” yazdı. Galatasaray’ın dün geceki kupa töreninin sunumunu Hopdedik Ayhan yaparken, DJ Suat Ateşdağlı ise çaldığı parçalar ile sarı kırmızılı taraftarları coşturdu. TT Arena’daki şampiyonluk kutlamalarında sarı kırmızılı takımın taraftarları olan Altay,  Gökhan Keser, İrem Derici ve Gripin sahnede lazer, ışık ve meşale gösterileri eşliğinde konser verdi. Sanatçı Gülben Ergen’de çocukları ile birlikte TT Arena’da şampiyonluk kutlamasını takip etti. Gripin’in şarkıları ise TT Arena’yı coşturdu. Galatasaray için özel olarak bestelediği şarkının yanı sıra Gripin’in “ Kolay mı sandın, kolay olsa sen yapardın” nakaratı ezeli rakibi Fenerbahçe’ye gönderme yapılarak statta taraftarlar tarafından söylendi.


Berlin Kaplanı Arena’da


Galatasaray'ın şampiyonluk kutlaması büyük bir vefa örneğine de sahne oldu. Son dönemde ciddi sağlık sorunları yaşayan, Galatasaray ve Türk futbolunun efsane kalecisi Turgay Şeren de gecede yer aldı. Galatasaray U9 Takım Kaptanı Umut Altın ile birlikte sahaya gelen Turgay Şeren duygusal bir konuşma yaptı. Sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli sandalye kullanmak zorunda olan Şeren, "Galatasaray seyircisinin karşısına böyle bir arabayla değil de kalesinde oynadığım halimle çıkmak isterdim. Ama inşallah yine çıkacağım" dedi. Sözlerini "Çok teşekkür ederim, çok mutlu oldum" diye sürdüren efsane kaleci, şöyle konuştu: "Yarından itibaren günde bir defa değil iki defa çalışacağım. Belki Galatasaray kalesine bir daha geçemeyeceğim ama Muslera'yı hep yürekten alkışlayacağım" Duygularını "Bunu da unutmayalım. Ben büyürken, 'En büyük kim?' diye sorduğumuz zaman, ben ve hepimiz; Galatasaray, geliyoruz. Cim Bom Bom. Sağolun, beni tekrardan hayata bağladınız. En kısa zamanda sizlerin arasında Galatasaray'ın başarasını ve Muslera'nın başarısını yürekten alkışlayacağım." diye aktaran Turgay Şeren, yoğun alkışlarla sahayı terketti.


İrem Derici üçlü çektirdi


Fanatik bir Galatasaraylı olan İrem Derici, TT Arena’yı coşturdu. “Şu anda hayatımın en büyük gururunu yaşıyorum. Gerçekleri tarih yazar. Tarihi de Galatasaray” diyen İrem Derici, statta sarı kırmızılı tribünlere 3’lü çektirdi.


Özel klip hazırlandı


Galatasaray’ın kulüp tarihi TT Arena’da taraftarlara özel olarak hazırlanan kliple tanıtıldı. Başta Galatasaray kulübü kurucuları Ali Sami Yen olmak üzere, başkanları, şampiyonluk kazandıran teknik adamların hepsi tek tek TT Arena’da ekranlara yansıtıldı. Teknik adamlar arasında en büyük alkışı Galatasaray Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu ve eski hocası Fatih Terim aldı.


Kayahan şarkısıyla aktarıldı


Törende daha sonra 20 şampiyonluğun ve 4 yıldızın hikayesi Kayahan’ın “ 1-2-3 Cimbom Şampiyon” parçası ile taraftarlara aktarıldı. Galatasaray’ın Fenerbahçe Kadıköy Stadında kazandığı şampiyonluk ekrana getirildiğinde ise TT Arena Stadı alkış ve coşkudan yıkıldı. Ardından en büyük alkışı ise 20.şampiyonluğun hikayesi ekrana getirildiği anda Wesley Sneijder’ın TT Arena’daki derbide Fenerbahçe’ye attığı 2 gol esnasında yaşandı. En çok alkışı alan diğer isim ise Kaleci Muslera idi. Kurtarışları ekrana getirildiğinde tüm stat coştu. Ve bu sırada3 yıldızın tamamı TT Arena’da sahada iken 4.yıldızın son parçasını Galatasaray Futbol alt yapı takımının kaptanları ve Turgay Şeren sahaya getirdi. Şampiyonluklar aktarılırken, sahadaki 4 yıldız sıra ile hikayeleri tamamlandığında yandı. 4.yıldız için Galatasaray’ın yaşayan efsanesi Turgay Şeren tören alanına davet edildi. Tüm tribünlerin sevgi gösterisi sonrasında G.Saray alt yapısının 9 yaşındaki U-9 kaptanı en küçük kaptanı Umut, en büyük kaptanı Turgay Şeren ile bir araya geldi. Şeren, “ Galatasaray seyircisinin karşısına böyle tekerlekli sandalye ile değil futbolculuk günlerimdeki gibi çıkmak isterdim. Beni hayata bağladınız. Galatasaray kalesini bir daha geçemeyeceğim ama Muslera’yı hep yürekten alkışlayacağım” dedi. Geri sayım ile 4.yıldızın ışıkları da yakıldı. Bu arada Galatasaray'da 4 yıldız tek büyük tezahüratları yapıldı.


Yorum Gönder