Hatay'ın Gururu Altınözü

12 Mart 2018 Pazartesi 22:53

Antalya’da yapılan Türkiye Wushu Şampiyonası’n da Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı Tarih yazdı.

Hatay'ın Gururu Altınözü

Antalya’da yapılan Türkiye Wushu Şampiyonası’n da Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı Tarih yazdı.

Öncelikle Hatay’ da ki turnuvada takım olarak birinciliği kazanıp Antalya’ya türkiye Turnuvasına gitmeye hak kazanan Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Kulübü Wushu Takımı orada da başarılarını devam ettirip turnuvadan 2 Türkiye birinciliği ile dönüyor.

Altınözü Kaymakamı Bülent Uygur’un emeği ve sporcuya yaptığı destekler neticesinde Altınözü’n de okçuluk takımı ve Wushu takımı gibi bir çok takım oluşturuldu. Altınözü ilçesi bir çok spor dalında temsil ediliyor. Bu takımlardan bir tanesi olan Wushu takımı Hatay turnuvasını kazanıp Antalya’ya Türkiye Turnuvasına katılma hakkı kazanmıştı. Ve beklenen turnuva nihayet son buldu. Altınözü Hatay’ı en iyi derecede temsil ederek tüm Hataylı’ların gururu oldu.

Turnuvada 2 Türkiye Birinciliği, 2 Türkiye İkinciliği, 5 Türkiye Üçüncülüğü kazanan sporcular Türkiye Wushu Federesyonu Başkanı Mehmet Zeki AKINCI ve Teknik Kurul Başkanı İsa SAĞLAM tarafından madalyalarını aldılar. Sporcularımız 9 madalya ile eve dönüyor.

 TOPLAMDA 9 MADALYA

Altınözü Kaymakamlığı Gençlik ve Spor Müdürü Ahmet ZÜMRE “İlçe takımı olarak Hatay’da birinci olduk. Hedefimiz Türkiye turnuvasıydı. Çok şükür sporcularımız burada da 2’si birincilik olmak üzere toplam da 9 madalya kazandılar. Ayrıca 2 ikinciliğimiz ve 5 üçüncülüğümüz var.

Kaymakamımız Bülent UYGUR ve Belediye Başkanımız Rıfat SARI bize çok destek oldular. İlçemizin adının duyulmasında çok emekleri var. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sporcularımızı da tebrik ediyorum. İlçemize ve Tüm Hatay’ya gurur yaşattılar. Bu başarıda hocalarımızı unutmamak lazım. Onlarında emeği çok. Onlara da teşekkür ederim. İnşallah daha sonraki turnuvalarda da daha büyük başarılar elde ederiz.” Diyerek memnuniyetini dile getirdi.

SPORCULARIN DERECELERİ

Dilan Korkmaz 30 kğ’da Hatice Tekin ile şampiyonluk maçında karşı karşıya geldi. Hatice Tekin Türkiye şampiyonu olurken Dilan Korkmaz ikinci oldu.

Gülanay Günay 2 dalda Türkiye birincisi.

Hatice Tekin 30 kg Türkiye birincisi oldu

Dilan Korkmaz 30 kg Türkiye ikincisi oldu

Ferhat Korkmaz 40 kg yıldızlarda Türkiye Üçüncüsü oldu.

Fatime Nur Karaca 40 kg Türkiye üçüncüsü oldu.

Seyhan Ekenel Katada Türkiye üçüncüsü oldu.

Tuğçe Serçe ise Antalya’da yapılan Kyokushın Türkiye Şampiyonasında Minikler grubunda 25 kg da yarı finale katılmaya hak kazandı. M. Zekaya ÇAKIR

Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder