Hacker'lar Artık Her Yerde

12 Temmuz 2017 Çarşamba 14:56

İnternet üzerinde güvenlik ağı ne kadar güçlense de hackerlar bu engelleri aşmaya devam ediyorlar. Şimdilerde ise Şirket maillerine sızmaları ile gündemdeler.

Hacker'lar Artık Her Yerde
 Kayseri’de bulunan ve çelik tel üreten şirketin maillerini hackleyen kişi veya kişiler,  şirketin ürün sattığı Mısır’daki firmaya gönderilen maili değiştirdi.
Kayserili şirket, anlaştığı her firmaya ürün göndermeden önce bir fatura göndermektedir. Faturanın içerisinde ürünün tutarı ve yatırılması gereken hesabın bulunduğu mail, Mısır’a sabah saatlerinde gönderildikten sonra Mısırlı firma, akşam saatlerinde aynı şirketten bir mail daha almıştır ve bu mailde hesap bilgilerinin değişmiş olduğunu görmüşlerdir. Mısırlı firma bu olanlardan habersiz hesaba 48 bin dolar yatırmıştır.
Gerçek ortaya çıktığında konu ile ilgili bir soruşturma başlatıldı. Yapılan bu soruşturmada, hackerların İstanbul, Fatih’te bulunan bir bankanın hesap numarasını vermiş olduğu ortaya çıktı. 
Benzer bir hackleme olayı, Kütahyalı madeni yağ ticareti yapan bir şirketin başına geldi. İki şirketinde ayrı ayrı başlattığı soruşturma sonucu her iki hacklemeyi de aynı kişinin yaptığı ortaya çıktı. Tüm bu olanlardan sorumlu Arslan Salti’ye (57) Ağır ceza mahkemesinde iki ayrı dava açıldı. 

Yorum Gönder